TOP 5: Učinak naših igrača 15. i 16. 11. 2016.

1.Bojan Bogdanović

30 m, 29 pts (18-11 iz igre), 3 sk, 1 as, 2 ukr

Dva vezana poraza od LA ekipa doživeli su Netsi. U porazu od Lakersa, koji je rešen u poslednjoj četvrtini (koju je Bogdanović delom presedeo i na klupi, baš kada se lomilo), Bojan je bio među najboljima u Brooklynu. On je za 30 minuta postigao 29 poena, uz tri skoka, jednu asistenciju i tri ukradene lopte. Odlična utakmica ostaće upamćena po sjajnom zakucavanju i posterizovanju 2.18 m visokog ruskog diva, Timofeya Mozgova.

2.Dario Šarić

26 min, 13 p (13-5 iz igre), 12 sk, 1 as

Za razliku od prethodnih mečeva Dario je u ovu utakmicu ušao sa klupe, ali se vrlo brzo istakao uz raspoloženog Sergia Rodrigueza (12 asistencija) i Okafora (koji je na centarskoj poziciji menjao Embiida). Šarić je za 26 minuta postigao 13 koševa (5/13 šut iz igre), dok je s 12 skokova bio najbolji skakač svog tima. Ovaj Šarićev double-double učinak jedan mu je od najbolji otkako je ove jeseni došao u NBA.

3.Nikola Vučević

27 m, 10 pts, 14 sk, 3 bl

Nakon slabijih napadačkih izdanja, Vučevič je ostvario double-double učinak sa 10 poena i 14 skokova, a imao je i 3 blokade za 27 minuta u pobjedi Orlanda protiv New Orleansa 89:82

4.Mirza Teletović

25 m, 14 pts (9-4 za tri), 4 sk

Bosanskohercegovački internacionala ostvario je zapažen učinak u porazu Bucska kod Atlante. Odigrao je 26 minuta te je postigao 14 ponea. Upisao je četiri skoka i jednu ukradenu loptu. Bucksi su dobro otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine su vodili 26:21, no, u drugoj su doživjeli pravu katastrofu te postigli samo devet poena, dok su Hawksi ubacili čak 31 poen. Na poluvremenu je bilo 52:35 za Atalantu, i to je prelomilo meč za konačnih 107:100 za Hawkse.

5.Damjan Rudež

14 m, 11 pts (4-3 za tri), 3 sk

Najbolja partija Damjana Rudeža u ovoj sezoni. Maksimalno je iskoristio svojih 14 minuta, i pogađao dalekometnim hicima kada je trebalo.  Postigao je 11 koševa uz šut iz igre 4/5, a dodao je i tri skoka.