TOP 5: Učinak naših igrača, 9. i 10. 12. 2016.

1.Mirza Teletović

26 min, 25 poena (6-5 trojke), 3 skoka, 1 blokada

Mirzu kada krene niko ne može da ga zaustavi. Sinoć je ušao u seriju i fenomenalno je šutirao iza linije 7,25 – čak 5 trica iz 6 pokušaja. Nažalost,  njegovi Milwaukee Bucksi poraženi su od Washington Wizardsa. Mirza je na parketu proveo 26 minuta, te je osim 25 poena upisao tri skoka i jednu blokadu.

2.Goran Dragić

34 min, 21 po, 11 as, 5 sk

Goran je opet bio najbolji igrač Heata. Sinoć je više razigravao suigrače, imao je čak 11 asista. Napadao je reket čitavu utakmicu i to mu se isplatilo, no Butler i Bullsi su bili prejaki. na kraju je Goran i zabio za 1 razlike i tako su se primaknuli samo na korak, no Butler je onda sa 2 bacanja rešio utakmicu i nanio novi poraz lošem Heatu.

3.Nikola Jokić

26 min, 14 poena (8-6 za dva), 6 sk, 6 as, 2 blok

Jokić u poslednje vreme izrasta u nastadardnijeg i najkorisnijeg igrača Nuggetsa, bilo da su u pitanju skokovi, poeni, ili asistencije. Sa vrlo sigurnim šutem, kontrolom skoka, pa i nešto boljom odbranom, i fenomenalnim pregledom igre Jokić je ‘prebrodio’ malu krizu sa početka sezone. U trijumfu kod Magica od 113:121, Jokić je ušao kao rezerva. Na njemu je proveo 26 minuta, a za to vreme je, šutirajući 6/8 za dva, a 0/3 sa distance, stigao do 14 poena. I, ne samo to. Imao je čak šest asistencija, šest skokova, dve blokade i jednu osvojenu loptu. Jokić je sigurno rešavao situacije 1-na-1, imao i čudesne asistencije poput one kada je na drugom kraju terena pronašao Hernangomeza slobodnog na trojci, blokirao je atraktivno Ibaku pod košem.

4.Jusuf Nurkić

21 min, 17 p, 8 sk, 1 blokada

Odličnom igrom i zapaženim statističkim učinkom pobedi Denvera u Orlandu doprineo je i bosanskohercegovački reprezentativac Jusuf Nurkić. Juka je odigrao 21 minutu te postigao 17 poena. Imao je osam skokova te jednu blokadu.

5.Bojan Bogdanović

27 min, 20 po, 4 sk, 2 as

Brooklyn Netsi su 14. put zaredom izgubili u gostima kod San Antonio Spursa, a Bojan Bogdanović je s 20 koševa za 27 minuta igre (šut 7-13, 2-4 za tri) i sa 4 skoka i 2 asistencije bio najbolji kod gostiju.