Maestralni Butler, Jokić i Towns kraljevi asistencija

Danilo Gallinari je pogotkom 27 sekundi pre kraja doneo 2 poena prednosti Nuggetsima, kako se ispostavilo bio je to odlučujući pogodak za novu pobedu Nuggetsa nad Wolvsima, 105 – 103, jer gosti nisu iskoristili čak dve prilike u poslednjem napadu. Nikola Jokić je bio impresivan, ponovo na korak od triple double učinka – 16 poena, 8 skokova, i čak 11 asistencija, uz 1 blokadu. Utisak je da je u samom finišu utakmice delovao pomalo nesigurno, imao je izgubljenu loptu, nije dobro kontrolisao skok, što je KA Towns iskoristio da približi svoj tim u egal, i završi meč sa triple double učinkom – 15 p, 11 sk, 10 as. Ovo je bio poprilično izjednačen meč, u kojoj je Minnesota dobila prvu, a Denver drugu četvrtinu, tako da je na poluvremenu bilo nerešeno (49 – 49), a velike probleme Nuggetsima pravio je odlični Wiggins koji je već tada imao 20 poena (uz 75 % šuta iz igre). Serijom 17-4 na kraju treće deonice Nuggetsi su se odlepili na dvocifrenu prednost, a Nikola Jokić je tu imao glavnu ulogu svojim poenima i posebno asistencijama. No do kraja su gosti došli do izjednačenja (103 – 103) u zadnjim sekundama meča. Ključan je bio pomenuti Towns koji je izvlačio igrače Nuggetsa, jer su ga udvajala po dvojica, čime je uvek Minnesota imala po igrača viška na poziciji za šut. To su Nuggetsi teško branili. Gallinari (18 p), Chandler i Harris (po 17 p) bili su najefikasniji kod Denvera, dok je sa druge strane Wiggins završio sa 25 poena, Dieng sa 20 p. Bjelica je dobio priliku, ali za 17 minuta nije imao poena, samo 5 skokova i 2 asistencije. Nakon dužeg vremena videli smo na parketu i Jusufa Nurkića koji je za 8 minuta, imao po 4 poena i 4 skoka.

DeMar DeRozan je sinoć postao najbolji strelac u istoriji Raptorsa, i tako je na većnoj listi prestigao dosadašnjeg lidera Chrisa Bosha (10.275). Najboji igrač Toronta, u porazu svog tima od Golden Statea, meč je završio sa 29 poena, 6 asistencija i 5 skokova. DeRozan je tako postao tek šesti aktivni igrač u NBA koji je ujedno i lider jednog tima u poenima, uz Nowitzkog (Dallas), Jamesa (Cleveland), Conleya (Memphis), Wadea (Miami, sada je u Bullsima), Westa (Pelicans, sada je u GSW), i Howarda (Orlando, sada je u Hawksima). Golden State je DeRozanu pokvario slavlje. Sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja 45 sekundi do kraja, Steph Curry je odveo svoje Warriorse na nedostižnih plus devet. Curry je bio najefikasniji u svom timu su 28 poena (18-9 iz igre), 7 poena i 7 skokova, ali je Kevin Durant imao impresivniji učinak od 22 poena, 17 skokova, 7 asistencija i 5 blokada!

Bucski su bili nemilosrdni i ubedljivo savladali Pistonse, 119 – 94, i tako produžili njihovu rezultatsku agoniju. Dominirao je Jabari Parker sa 31 p, 9 sk, i 7 as, dok je Giannis dodao 23 p i 8 asistencija. Rezervista Tobias Harris bio je najefikasniji sa 23 poena, i 12 skokova, kod domaćina. Mirza Teletović nije igrao kod Bucska, isto kao ni Beno Udrih kod Pistonsa, dok je Boban Marjanović dobio 4 minute, i za to vreme postigao 3 poena, i uhvatio 3 lopte.

Treća četvrtina koju su dobili ubedljivo (35-13) presudila je u korist Hornetsa i njihove pobede u Orlandu, 120 – 101. Kemba Walker (21 p, 5 as) i Nicolas Batum (20 p, 9 sk, 8 as) vodili su Charlotte do trijumfa. Na drugoj strani najefikasniji Nikola Vučević – 21 p, 6 sk, 4 as, 3 ukradene i 1 blokada za 26 minuta. Ibaka je dodao 20 p uz 7 skokova. Konačno je dobar meč odigrao i Mario Hezonja – 10 poena, 2 sk, i 1 as za 12 minuta, dok je Damjan Rudež za isto vreme imao 6 poena, po 1 skok i asistenciju.

Dragan Bender je ponovo bio dvocifren, u porazu svojih Sunsa od Spursa, imao je 10 poena i 4 skoka za 26 minuta, uz 4-4 šut iz igre. Spurse su predvodili Aldridge (27 p, 8 sk) i Parker (20 p), dok je na drugoj strani TJ Warren dao 23 poena.

Bullsi su nakon velike borbe savladali Netse, 101 – 99, uz impresivno veče Jimmy Butlera koji je imao 40 poena i 11 skokova, uz pobednički pogodak preko Bogdanovića u poslednjoj sekundi, dok ga je Rajon Rondo hranio loptama i meč završio sa 12 asistencija (uz 5 poena i 9 skokova). Nikola Mirotić je za 24 minuta, imao 7 poena i 4 skoka. Na drugoj strani Brook Lopez 33 poena, dok je Bojan Bogdanović imao 10 poena, 2 skoka i 2 asistencije.