Rose nestao, Bjelici minuti, šou Oklahome

Pelicansi su dobili Knicske, 110 – 96, u utakmici u kojoj je dominirao ‘obrva’ Davis. Meč je završio sa 40 poena, 18 skokova i to mu je pet uzastopna utakmica sa najmanje 20 poena i 15 skokova, što su pre njega uspeli samo Kevin Love, Charles Barkley i Hakeem Olajuwon.I najbolji igrač Knicska Karmelo Anthony ranije je morao napustiti meč, u trećoj četvrtini zbog druge tehnike greške. Meč je završio sa 18 poena i 6 skokova. No, posebno je zanimljivo za ovaj meč da se na njemu nije pojavio Derrick Rose, nekadašnji MVP iz svoje ere u Bullsima. Momak od kojeg se puno očekivalo ove sezone, prosto nije došao na utakmicu. Iako u klubu tokom meča nisu ništa zvanično saopštili, novinari su saznali da su u pitanju ‘porodični razlozi’, i da je zbog toga otišaioo u Chicago. Jedini koji se čuo sa njim je centar Joakim Noah, koji je samo kratko rekao: „On je dobro“. Rosa, kojeg sigurno čeka klupska kazna, je u starnoj postavi zamenio Brandon Jannings, i to vrlo dobro – meč je završio sa 20 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Sasha Vujacic je konačno dobio malo prilike, pa je za 9 minuta postigao 8 poena.

Minnesota je posle sedam uzastopnih poraza od Mavericksa uspela da ih savlada, sa 101 – 92, i time je prekinuli crni niz rezultata u ovoj sezoni. Wolvsi su bolje šutirali od Mavsa (56.3 naspram 46.2 %), i nadskakali su rivala (42 skoka naspram samo 25). Wolvse su predvodili KA Tows sa 34 poena i 11 skokova, dok je Riky Rubio imao 13 poena i 15 asistencija. Nemanja Bjelica igrao je čak 29 minuta, bio je odličan u odbrani, no ograničen u napadu – malo je šutirao pa je meč završio sa 3 poena, 5 skokova, 2 asistencije. Sa druge strane Dirk Nowitzki je bio u formi, postigao je svoj sezonski rekord sa 26 poena (10-5 trojke), i sa tim trojkama prestigao Dale Ellisa na 16-om mestu NBA trojkaša svih vremena.

Bila je to prava timska igra i potpuno zaslužena pobeda Thundera. Russell Westbrook bio je na skok do novog triple-doubla, predvodivši Oklahomu do trijumfa nad Chicagom, 109 – 94. Westbrook je postigao 21 poena, imao 9 skokova i 14 asistencija kojima je razigravao saigrače na cantarskim pozicijama – Adamsa (22 poena) i Kantera (21 poen, 11 skokova). Kod Bullsa je najefikasniji bio Wade (22 p, 6 as), dok je Butler poptuno podbacio – imao je samo 1 poen, i 8 promašaja iz igre. Nikola Mirotić je za 16 minuta postigao samo 3 poena. Jedna zanimljivost, po prvi put od kako je stigao u Thundere, Jerami Grant je imao priliku da igra protiv svoga brata Jeriana. Jerami je za 16 minuta imao 7 poena, dok je Jerian igrao 21 minutu i postigao 11 poena. Braća su se do sada susretala u brojnim prilikama kako u NBA tako i dok su bili srednjoškolci i studenti.