Durant još jednom izvanredan, Westu nije pomogao ni triple double!

Twitter / screenshot

Nakon što su pobedili u prvom ovosezonskom meču kao domaćini, i kada su tenzije između Duranta i bivši saigrača bile osetne, Warriorsi su još jednom dobili Oklahomu, ovoga puta kao gosti, 121 – 100. Još jednom Westbrook nije uspio da pobedi Duranta.

Odlična utakmica se igrala i Oaklandu, no na kraju su finalisti NBA lige na kraju slavili baš kao i neki dan protiv Cavsa. Tako su okončali ovaj deo sezone i zapravo maknuli gotovo sve sumnje snjih nakon ove 2 relativno lagane pobede.

Na početku nije bilo sve tako bajno za Warriorse. Igralo se koš za koš, nikako se nisu mogli odvojiti. Durant je dominirao od početka, jako je ušao u utakmicu i videlo se da želi još jednu pobedu nad bivšim klubom. Na poluvreme odlazimo sa nerešenim rezultatom.

Tenzije nisu izostale niti ovoga puta. Samo 4.4 sekunde do kraja prvog dela, Zaza Pachulia je grubo faulirao Wesbtooka udarivši ga u lice. Play domaćih se uhvatio za lice i legao na zemlju dok je Pachulio samo stajao nad njima i gledao ga. Pachuliji je sviran flagrantni prekršaj zbog ovoga.

U drugom delu Warriorsi prelamaju utakmicu. 8 poena zaredom, serija u kojoj su trojke ugradili Durant i Thompson i Thunder se više nije vraćao u utakmicu. 3. četvrtina je završila sa 15 poena razlike za Warriorse i tu je manje više utakmica bila rešena.

Durant je opet bio fenomenalan protiv bivšeg kluba. U obe utakmice ove sezone protiv njih je izvanredan, zabio je ukupno 39 poena uz šut 28/50 izvana, večeras je osim 40 poena ugradio i 12 skokova u pobedu. Uz njega najbolji Curry sa 24 poena i 8 asista. Kod Thundera West je uzeo još jedan triple double, 27 poena, 13 asista i 15 skokova. Čini se fenomenalno no brojke nekada varaju. Izgubio je čak 10 lopti, bio je nervozan čitavo vreme, a uz to je pogodio samo jednu trojku iz 6 pokušaja. Ukupni šut je bio 8/23 što je jako loše. Uz njega najbolji Oladipo i Kanter s klupe sa po 20 i 22 poena.