Gledali smo: Golden State Warriors – Houston Rockets

Revolveraški dvoboj u Texasu. 2 najbolje ofenzivne ekipe lige, duel Hardena protiv Duranta i Currya. Puno očekujemo od ovog duela,pogotovo uzeći u obzir prošlu utakmicu kada smo imali čak 2 produžetka.

Od početka utakmice smo videli strašan tempo, šutevi su sevali sa obe strane, naglasak na tranziciji je bio kod obe ekipe. Malo bolje su otvorili Warriorsi, odlično su šutirali u početku. Videli smo odličnu timsku igru s obe strane, puno cutteva i asista kod Warriorsa, a Harden je odmah u početku pokazao da bi ovo mogla biti njegova večer. Kod Warriorsa klasična vera u sistem, puno cutteva, pogotovo Thompsona i Greena i maksimalno iskorišavanje mismatch situacija. Čim Harden ili Beverly ostanu na visokom igraču odmah se ide dole u post igru. Durant se osim odlično igro u napad iskazao i sa solidnom igrom u obrani kada je blokirao Beverlyevo čisto zakucavanje. Kevin je dosta popravio svoju igru u obrani otkada je u Warriorsima, postao je njihov najbolji rim protector.

Očekivano brza igra s obe strane, puno šuteva pogotovo trojki, a Curry i Durant su teško mogli promašiti u početku pa zato i Warriorsi imaju prednost i do kraja poluvremena su držali odstojanje. Na kraju četvrtine smo videli pravi block party, sevale su blokade s obe strane, Dekker i Capela kod Raketa Green kod Warriorsa. Na kraju Warriorsi imaju prednost na kraju prve četvrtine.

U drugu ulazimo s izmenjenim postavama i tu se vidi prava snaga Warriorsa. Napravili su čak 12 poena razlike dok se Harden nije vratio u igru, Jednostavno široka klupa je možda i najjači njihov adut u ovoj sezoni. Dosta promašenih zicera Houstona u ovom periodu i odatle ovaj zaostatak.

Normalno povratkom Brade na parker Rakete su se vratili u igru, a osim njega odličan je bio i Dekker koji je bio jako agresivan. Odlično je ulazio pod obruč i tamo ili završavao ili izborio slobodana bacanja. Harden je i negde 5 min pre poluvremena izbori 4. Zazin faul, što dosta smanjuje rotaciju Warriorsa na centru, pogotovo sada kada nema Westa koji se povredio.

Tako da će verovatno jahati nisku petorku do kraja utakmice s Greenom na petici i Durantom na 4. Na kraju Rakete dolaze na 2 razlike, no Curry u zadnjem napadu stavlja trojku i Warriorsi imaju 5 razlike na poluvremenu.

Warriorsi odlično ulaze u drugo poluvreme. Gotovo sve pogađaju imaju 7/8 šut na početku i odlaze na velikih 17 razlike. Pogađao je Thompson, Curry, Durant i Green, Warriorsi jednostavno imaju previše oružja i kada ih krene nemoguće ih je čuvati. Napravili su seriju 10-2 u samo minutu i pol. Pri tome Rocketsi užasno šutiraju, ne mogu pogoditi ništa. Dekker koliko god je agresivan danas izvana ima 0/3 a sve otvorene trojke. Gordon isto ništa ne pogađa, a Harden isto nije sjajan izvana. S tom serijom koja je samo rasla Warriorsi odlaze u zadnju četvrtinu sa 20 razlike.

U zadnjoj četvrtini Warrorsi nisu dopustili Raketama da priđu. Najbliže je bilo 15 razlike, no onda je Durant preuzeo stvar u svoje ruke. 2 bacanja, pa turn around šut uz čeonu liniju, pa opet 3 bacanja i tu je već priči polako bio kraj. Na sve to 3.20 do kraja Curry pogađa trojku iz tranzicije i Warriorsi odlaze na najvećih 117-93. Posle time outa ulaze rezervne petorke i tu se ističe mladi rookie McCaw koji je zabio 2 trojke iz driblinga i ulaz za brzih 8 poena.

Na kraju pobeda Warriorsa 125-108. Najbolji Durant sa 32 poena 4 skoka i 7 asista, te Curry sa 24 poena i 7 asista. Kod Raketa iznenadio je Capela koji je odigrao izvrsnu utakmicu sa 22 poena i 12 skokova, dok je Harden podbacio u drugom poluvremenu i na kraju završio na 17 poena 11 asista i 7 skokova.

Rakete su očajno šutirale večeras, nisu mogli pogoditi okean izvana, dok su Warriors furiozno ušli u drugo poluvreme i na brzinu rešili sve dvojbe. Harden je također podbacio u drugom poluvremenu i totalno se uklopio u sivilo ekipe. Ipak dobro su se držali prvo poluvreme usprkos očajnom šutu što im daje nadu da mogu igrati s Ratnicima u playoffu. Energija Harrella, Dekkera i Capele je bila odlična, samo da se netko priključio izvana i imali bi vrlo neizvesu zavšnicu.