Cavsi pali bez Lebrona, ‘stršljeni’ uboli ‘grumenja’

Sa 23 poena Gorana Dragića i 20 poena i 13 skokova Hassana Whitesidea, Heat je porazio prvake iz Clevelanda (120 – 92), za koje nisu nastupili Lebron James i Kyrie Irving, a od ranije ne igraju JR Smith i Kevin Love. Heatu je ovo 18-ta pobeda u poslednja 22 meča. Channing Frye je bio najefikasniji kod Cavsa, Korver je dodao 15 poena, dok je novopridošli play Derron Williams imao 10 poena, 7 asistencija i 5 skokova za 26 minuta.

JR Smith je bio uz svoj tim, a nakon utakmice ušao je i u verbalni fights sa Dionom Wotersom iz Heata:

Spursi su drugi put uzastopno dobili meč nakon produžetka, ovoga puta pala je Minnesota (97 – 90). Kawhi Leonard predvodio je pobednički tim sa 34 poena, 10 skokova, 6 ukradenih lopti i 5 asistencija, od toga 6 u produžetku, Lamarcus je dodao 18 poena i 10 skokova. Kod Wolvsa je najefikasniji bio Towns sa 24 poena i 14 skokova, dok je još jednom dvocifren bio naš Nemanja Bjelica – 12 poena, po 3 skoka i asistencije. Kawhi je u ovoj sezoni na 22 meča imao 30 i više poena, čime se pridružio Davidu Robinsonu i George Gervinu. Također, imao je dvocifren broj poena na 90 uzastopnih mečeva, i samo ga jedan još deli od rekorda Tima Duncana iz 2002-2003.

Ni odlična partija Nikole Jokića (31 poen, 14 skokova, 4 asistencije) nije pomogla Nuggetsima kod kuće, jer su Hornetsi na krilima Kembe Walkera (27 poena) i Nicolasa Batuma (21 poen) odneli važnu pobedu (112-102). Presudila je serija Hornetsa od 17-0 u prvoj četvrtini kada su gosti ostvarili značajnu prednost i Denver je do kraja utakmice bio u poziciji da juri rezultat. Denver je imao priliku, 4 i po minute do kraja, kada su došli na minus četiri ali je nisu iskoristili.

Blazersi su ostvarili važnu pobedu u trci za play off nad Brooklynom (130-116), a osim McColluma (31 p) i Lillarda (19 p, 11 as), dobar utisak ostavio je Jusuf Nurkić sa 17 poena, 6 sk i 5 asistencija.

Dario Šarić nastavlja sa dobrim igrama. U porazu Phile od Pistonsa (106 – 136) postigao je 19 poena, 8 puta je asistirao i imao je 6 skokova. Dario je nalazio rešenja i u nemogućim situacijama, kao što je ova kada je sjajno asistirao Okaforu:

Na drugoj strani, Boban Marjanović je dobio 2 minute, i za to vreme postigao 5 poena.