Bogdanovićeva magija uz 8 trojki

Wizards web

Još jedno magično veče za hrvatskog reprezentativca, Bojana Bogdanovića, koji je sa 8 trojki torpedirao koš Orlanda, i doneo važnu pobedu Wizzardsima u borbi za poziciju broj 2 na Istoku (115-114).

Ne samo da je postigao dve trojke u poslednja dva napada Washingtona, već je u poslednjem napadu odigrao sjajnu odbranu i sprečio rivala da trijumfuje. Babo je meč završio sa 27 poena za 27 minuta, šutirao je trice 10-8. Reči hvale za njega imao je i njegov trener.

Jedini efikasniji u Wizzardsima bio je Bradley Beal sa 32 poena. Za Orlando nije igrao Nikola Vučević, dok je Mario Hezonja ostavio solidan utisak – 12 poena, 2 skoka za 16 minuta.

No, ovo čini se nije slučajno, jer Bojan po nekom pravilu najbolje partije pokazuje u mesecu martu. Nešto više od nedelju dana nas deli do jubileja – godišnjice Babine najbolje utakmice u NBA kada je sa 44 koša za Netse (u pobedi na Philom) izjednačio 23 godine star rekord Dražena Petrovića.