Sjajni Šarić i Bogdanović!

Nakon ove utakmice nagrada za rookiea godine Dariu Šariću je sve bliže. Sixersi su došlu u Vetroviti grad sa samo 10 igrača, a najviše zahvaljujući Dariu su izborili pobedu. Nakon što su gubili prvu četvrtinu, trener Brown daje šansu španskom beku Rodriguezu i u drugom delu Sixersi preokreću rezultat. Napravili su 35-18 i s 8 poena i 6 asista Rodrigueza preokrenuli utakmicu u svoju korist. Nakon poluvremena prednost se povećala na 20 razlike i za Bullse više nije bilo povratka.

Dario je dominirao utakmicom, zabio je carrer high 32 poena uz odličan 12/19 šut. Tome je dodao i 10 skokova uz 2 asista. Nitko osim njega nije bio dvoznamenkast iz petorke, ali je Shane Long također odigrao najbolju utakmicu sezone i zabio je 18 poena uz 7 skokova. Kod Bullsa Butler nije mogao sam. Zabio je 36 poena uz 11 asista, a najveća pomoć su mu bili Mirotić sa 15 poena i Portis koji je ubacio 17.

Wizardsi su pobedom protiv Netsa i matematički osigurali playoff. Iako doigravanje za Čarobnjake nije dolazilo u pitanje, sada su definitivno sigurni sudionici. Nakon vrlo dobre prve četvrtine posle koje su vodili sa 31-22, u drugoj je rezervna postava odradila svoje. Donedavno najslabiji deo ekipe dolaskom Bogdanović i Jenningsa sada je postalo jako oružje. Razbili su drugu postavu Netsa sa 33-14 i tako već do poluvremena osigurali pobedu. Ukupno su zabili season high 70 poena s klupe. Svi igrači iz obe ekipe su ubilježili minuta, a samo Satoransky s jedne i Acy s druge strane se nisu upisali u strelce.

Najbolji je bio Wall sa 22 poena i 9 asista, dok je Beal zabio 19. S klupe je naš Bojan Bogdanović zabio 17 poena uz 7 skokova i +- statistika mu je bila sjajna. Dok je on u igri Wizardsi su imali +35, uverljivo najbolji u čitavom timu. Jennings je isto bio odličan sa 18 poena i 9 asista. Kod Netsa Hollis Jefferson je ubacio 19, a Hamilton je s klupe dodao 20 poena.