Blazersi sigurni, Denver katastrofalan

Blazersi su bili sigurni na gostovanju kod Lakersa (97 – 81) i sada su se izjednačili po učinku sa Nuggetsima na poziciji broj 8 koja na Zapadu vodi u play off. Blazersi su poptuno nadigrali mladi tim iz LA, bolje ih je služio šut za 3 poena (42.9 %) i potpuno su nadskočili rivala (61 naspram 42, odnosno 12 naspram 1 skok u napadu). Damian Lillard sa 22 p i rezervista Crabbe sa 18 poena vodili su Blazerse do veoma važnog trijufma, dok je bh centar Jusuf Nurkić ponovo bio odličan i u odbrani i u napadu – sa 9 poena, 13 skokova, 4 asistencije, po 1 blokadom i ukradenom loptom. Stručni štab Blazersa čuvao je svoje igrače u ovom meču, tako da su svi rasporedili minutažu, i niko nije igrao duže od 30 minuta.

D’Angelo Russell je sa 22 poena bio najefikasniji kod Lakersa, a hrvatski centar Ivica Zubac postigao je 10 poena i uhvatio 7 lopti,uz 2 asistencije, za 25 minuta.

Šta reći za Nuggetse koji su katastrofalnom igrom dozvolili gostima iz New Orleansa da ih potpuno razbiju (90 – 115). Još je poraznija činjenica da su Pelicansi igrali bez Demarcusa Cousinsa. New Orleans je do trijumfa vodio sjajni ‘Obrva’ Davis sa 31 poenom i 15 skokova. U timu iz Denvera svi su podbacili, uključujući i Nikolu Jokića koji je utakmicu završio sa 8 poena, 13 skokova i 2 asistencije, i vrlo loš šut iz igre (28.6 %). Najbolji strelac kod Denvera bio je Mason Plumlee sa 16 poena i 6 skokova.

Meč je počeo dobro za Jokića, postigao je prvih 6 poena, i asistirao je Harrisu za prve poene. Nuggetsi su i poveli sa 11-4 i činilo se da je sve na svome mestu, ali Pelicanse prave seriju od 14-2 i preokreću rezultat. Nuggetsi pokušavaju šutevima sa distance, odustaju od sigurnih poena iz reketa, i to gosti kažnjavaju. Serijom od 26-6 u drugoj četvrtini New Orleans se odlepio na, kako se ispostavilo, nedostižnu prednost. Poluvreme je Denver završio na 40 poena, što je najmanje ove sezone. Pelicansi su u svakom segmentu nadigrali Nuggetse, imali su više skokova, asistencija, bolje su šutirali (Denver je imao mizernih 24 % za tri poena).

Velika bitka očekuje nas u utorak uveče kada Portland dočekuje Denver, biće to važan okršaj za play off i prvi direktan duel dva sjajna igrača i dobra prijatelja, Jusufa Nurkića i Nikole Jokića.