Učenici bolji od učitelja, Spursi razmontirani za 2-0

Twitter

Sva draž uvodnih mečeva finala Istoka ubijena je onog momenta kada je Zaza Pachulia nesmotrenim blokom doveo do povrede najboljeg igrača Spursa, Khawi Leonarda. Od tog momenta, 7:30 minuta do kraja treće četvrtine prve utakmice (kada su Spursi imali +21, pa izgubili), u finalu Zapada postoji samo jedan tim – Golden State Warriorsi. Demonstraciju svoje nadmoći nad oslabljenim Spursima, bez Parkera i srca tima – Khawi Leonarda – ‘ratnici’ su demonstrirali u drugom meču kada su demolirali goste sa neverovatnih 136 – 100.

Niti u jednom momentu pobeda nije dolazila u pitanje, već nakon prvog poluvremena bilo je 72-44, to je bilo to. Steph Curry postigao je 29 poena, imao je po sedam asistencija i skokova za tri četvrtine, Kevin Durant imao je 16 poena, Draymond Green svoj standardni all around učinak – 13 poena, 9 skokova, 6 asistencija, po 2 ukradene i blokade. Na drugoj strani najefikasniji je bio Jonathon Simmons scored sa 22 poena.