Drama pripala ‘kraljevima’, Šarić ponovo dobar

U pravoj drami Kingsi su bili boji od Philadelphie, 109 – 108, a seriju 7 – 0 Kingsa u samoj završnici zatvorio je De’Aaron Fox pogotkom 14 sekundi pre kraja.

Sacremento su predvodili Zach Randolf sa 20 poena i 7 skokova i Jackson sa 19 poena i 2 asistencije. Srpski reprezentativac počeo je utakmicu veoma loše, imao je 1-8 na poluvremenu, ali se probudio u trećoj deonici i na kraju je završio sa 9 poena (3-10), 3 skoka i 2 asistencije ta 22 i po minuta. Poslednju deonicu, kada se lomio rezultat, Bogdan je presedeo na klupi.

Covington je bio najefikasniji  sa 24 poena i 7 skokova uz 6-12 za tri, Embiid je dodao 22 poena i 15 skokova, a Ben Simmons je imao 18 poena i 6 skokova. Dario Šarić je ostvario još jedan double doube, sa 13 poena i 10 skokova, uz 2 asistencije.