Tri rekorda rookiea Simmonsa!

NBA.com

Detroit je nastavio pobednički niz, a sinoć su pali Sunsi. Bilo je 131 – 107, a priliku da igra – po treći put ove sezone – dobio je Boban Marjanović. Za 5 minuta srpski centar je postigao 5 poena i uhvatio 1 skok.

Meč je rešen već do poluvremena kada su Pistonsi imali +28. Najefikasniji kod pobednika bio je Jackson sa 23 poena, dok su Harris i Bradley postigli po 20. Na drugoj strani Devin Booker je dao 22 poena.

76ersi su dobili i četvrtu od zadnjih pet utakmica. Noćas su slavili protiv Washingtona 118 – 113, a fantastičnu utakmicu odigrao je Dario Šarić. Šiši je za 32 minute dao 24 poena uz osam skokova i 2 asistencije. Bio je čovek odluke kada je sa sedam poena u nizu slomio Wizardse i Sixersima obezbedio trijumf:

Ben Simmons je odigrao fantastičan meč, a završio je sa 31 poenom i 18 skokova. U zadnjoj četvrtini šutirao je čak 24 puta sa linije slobodnih bacanja što je NBA rekord. Također ovo su njegovi lični rekordi po broju postignutih poena i uhvaćenih lopti.