Durant na hlađenju, Memphis u ambisu

Golden State bio je ubedljiv u Orlandu, gde je domaćina savladao sa 133 – 112 uz 75 poena svog šuterskog trojca – Thompson (27 p), Durant (25 p) ,Curry (23 p, 10 as). Šampioni su vodili ceo meč, a već u prvoj četvrtini su najavili pobedu kada su domaćinu ubacili 41 poen. Do kraja meča su održavali uglavnom dvocifrenu prednost što je Magic teško uspevao da sustigne.

Kod Orlanda, ponovo je Aaron Gordon bio najefikasniji sa 29 poena, Fourner je dodao 22 a Simmons 18 poena. Nikola Vučević je imao slabije veče – za 25 minuta dao je šest poena i uhvatio sedam skokova.

Meč na Floridi obeležilo je i isključenje Kevina Duranta u poslednjoj četvrtini zbog prigovora sudiji:

Memfis ni posle smene trenera Fizdalea ne uspeva da se konsoliduje. Spursi su im naneli deseti uzastopni poraz, bilo je 79 – 95 za tim iz San Antonia.

U direktnom duelu braće, Marc Gasol je bio uspešniji sa 16 poena i 13 skokova naspram Pauovih 8 poena i 8 skokova. No, Memphis nema LaMarcus Aldridgea koji je i na ovom meču dominirao sa 22 poena i bio najzaslužniji za četvrti uzastopni trijumf svog tima: