Donovanova rođendanska ‘čestitka’ Lebronu

Utah je prekinuo crni niz od tri poraza, i ponovo šokirao Cavse, koji su pred Novu godinu izgubili i svoj treći meč zaredom, 104 – 101 bilo je za ekipu iz Solt Lake Citya.

Cavsi su bolje otvorili meč, stvorili dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini, da bi domaćin okrenuo a u trećoj četvrtini vodio sa maksimalnih 71 – 56. Gosti iz Clevelanda su stizali to vođstvo, ali su sjajni rookie Donovan Mitchel, Derick Favors i Sefolosha održavali prednost domaćih i doneli im ovu važnu pobedu.

Mitchel koji je jedan od kandidata za rookie igrača godine, i igrač koji je već postao udarna igla Jazzera, postigao je ukupno 29 poena, uz 6 asistencija i 4 skoka. U poslednjoj četvrtini je postigao čak 11 poena i tako pozao da je spreman rešavati velike mečeva.

Play Jazzera Rubio pokazao je svoju svestranost, a meč je završio sa 16 poena, 10 skokova i 8 asistencija.

Lebron je na svoj 33. rođendan ponovo bio najbolji kod Clevelanda. Postigao je 29 poena, uz 8 skokova i po 6 asistencija i izgubljenih lopti, Green je sa klupe dodao 22 poena, a Love 20 poena, uz 10 skokova.