Double double Nurkić i Jokić, Murray vodi u play off

NBA.com

Košarkaši Denver Nuggetsa u vrlo neizvesnoj i izjednačenoj utakmici bolje su se snašli u finišu meča protiv Blazersa i došli do važne pobede, 104 – 101. Dosta se oprezno igralo na samom startu, što svedoči i mali broj poena u prvoj četvrtini.

Ovaj meč je doneo sjajne duele dva naša centra – Nikole Jokića i Jusufa Nurkića. Obojica su meč završila sa double double učinkom. Jokić je zabeležio dabl-dabl učinak 16 poena (5/17 iz igre, 2/5 za dva, 4/7 slobodna bacanja), 12 skokova, 5 asistencija i 3 izgubljene lopte za 33 minuta:

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je na drugoj strani također je bio raspoložen. Za 26 minuta provedenih na parketu naš centar je postigao 19 poena, imao 12 skokova i jednu asistenciju:

Najefikasniji i najbolji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je sjajni Jamal Murray s 38 poena, dok je najviše poena kod Blazersa postigao Lillard (25).