Pobednik se piše – K A W H I ! ! !

Ballislife / screenshot

Raptorsi konačno imaju pobednika. On im je doneo i pobednički mentalitet. Ovim pogotkom Kawhi Leonarda u poslednjoj sekundi savladali su 76erse, 92 – 90, i u ključnoj utakmici slavili za 4-3 i plasman u veliko finale Istoka:

Obe ekipe su šutirale veoma loše u prvom poluvremenu i imale su tek 35% šuta iz igre. U drugom poluvremenu su međutim proradili šuteri na obe strane, a ekipe su se često smenjivale u vođstvu.

U neizvesnoj penal završnici ključno slobodno bacanje promašio je Leonard 10 sekundi do kraja, a Jimmy Butler je potom izjednačio na 90 – 90 na četiri sekunde do kraja.

Nakon toga sledi pobednički pogodak Kawhija za konačni rezultat i pobedu. Leonard je meč završio sa 41 poenom, 8 skokova, Ibanak je dodao 17 poena. Na drugoj strani, Embiid je imao 21 poen uz 11 skokova, dok je Buter završio sa 16 poena.