Top 5, 30.12. – 1.1: Kad Slovenci kolo vode

1 Luka DONČIĆ (Mavs)

36 min, 27 pt,15 sk,7 asist, 1 bl, 9/22 FG, 3 / 10 3PT

Luka Dončić polako hvata MVP ritam i bio je glavna figura meča koji je njegov Dallas rešio u svoju korist protiv Heata rezultatom 93:83. Sve je radio Luka ono na šta nas je navikao od kako je stigao u NBA – pogađao, asistirao, skako, imao prodore, borio se i lavovski vodio svoj tim do trijumfa.

Slovenac je odigrao sjajnu partiju, ali meč je ipak obeležio incident tako nesvojstven Luki. Naime, Dončić je u poslednjim trenucima prvog poluvremena krenuo na ulaz, udaren je od strane jednog igrača Heata, ali su sudije ostale neme. To je načisto iznerviralo Slovenca koji je bio toliko besan na sudije da je izgledalo kao da će se fizički obračunati sa njima. No, zaradio je tehničku za ovo!

2 Goran DRAGIĆ (Heat)

26 min, 26 pt, 5 sk, 2 asist,  9/17 FG, 4/7 3PT

24 sata posle traumatičnog poraza od 47 poena razlike (144:97) košarkaši Miamia su ponovo izašli pred svoje dželate, ekipu Bucksa, rešeni da ovog puta povrate ponos i opravdaju zvanje viceprvaka najjače lige na svetu. A jedan od junaka trijumfa bio je Goran Dragić koji je sa klupe isporučio 26 poena, pogodivši 4 trojke iz 7 pokušaja.

3 Bogdan BOGDANOVIĆ (Hawks)

29 min, 22 pt, 4 sk, 1 asist,  1 ukr, 7/14 FG, 6/11 3PT

Bogdan Bogdanović ponovo je imao sjajno veče u NBA ligi. U porazu svog tima od Brooklyna on je sa klupe dodao 22 poena. Za tri poena je šutirao 6 od 11 (1-3 za dva, 2-2 penali), uhvatio je četiri lopte i zabeležio po asistenciju i ukradenu loptu. Sve ukupno na parketu je proveo 29 minuta. Ipak, to nije bilo bilo dovoljno za trijumf Atlante protiv Brooklyna i nastavak savršenog niza na startu sezone.

4 Nikola JOKIĆ (Nuggets)

29 min, 17 pt, 9 sk, 11 asist,  ukr, 8/18 FG 0/5 3PT

Katastrofalno su Nuggetsi ušli u novu sezonu, a jedina svetla tačka u timu iz Denvera (uz Murraya koji se probudio u porazu od Sunsa) je – Nikola Jokić. Nikola Jokić je ponovo bio nadomak tripl-dabla, četvrtoag. Srbin je za nešto manje od 30 minuta, jer je imao problema sa ličnim greškama, postigao 17 poena (7/13 iz igre), upisao 11 asistencija, dok mu je jedan skok nedostajao za novi tripl-dabl, imao je devet. Ovoga puta minutaža mu je zbog ličnih grešaka bilo nešto manja što se značajno osetilo u igri Denvera.

5 Nikola VUČEVIĆ (Magic)

24 min, 19 pt, 10 sk, 3 asist,  8/15 FG, 3/6 3PT

Prvi poraz u novoj sezoni košarkaši sa Floride doživeli su u meču protiv 76ersa. Težk je posao imao Nikola Vučević koji je i pored činjenice da je na drugoj strani imao Embida i Dwighta Howarda meč završio sa double double učinkom, i 3 pogođene trice.