Bolovih 6 trojki za poluvreme!

Tako nešto danas ne polazi za rukom ni najboljim trojkašima. I Curry i Gordon, i Kemba, i Klay, i mnogi drugi moraju da se pomuče da za jednu utakmicu ubace šest trojki. Jednom od najviših košarkaša u NBA ikada, Manute Bolu, to je pošlo za rukom u toku jednog poluvremena.

A ovakvo čudo desilo se 3 marta 1993 godine, kada je Philadelphia gostovala u Phoenixu, u pokušaju da pobedi Sunse koje je predvodio njihov bivši igrač Charles Barkley. Nije im išlo, predvođeni Barkleyem Sunsi imaju dvocifrenu prednost već nakon četvrtine, a na poluvremenu je + 24. Tada trener 76ers neplanirno šansu daje Manuteu. Div se odlučuje za nešto neočekivano – da šutira samo trojke (te sezone je imao 1 pogodak iz 8 pokušaja u celoj sezoni). I krenulo ga je… jednom, drugi put, treći… Do kraja utakmice imao je 6 pogodaka iz 12 pokušaja!

Sunsi su na kraju dobili meč sa 125 – 115, ni Manuteovo izdanje iz snova nije pomoglo.