Dragić bez snažnije polovine, Mirza gledao ‘čudo’

Bucksi nastavljaju s sjajnim partijama. Sinoć su pali Hornetsi, 103 – 94. Blistao je sjajni Giannis Antetokoumpo sa 32 poena, 14 skokova i 6 asistencija. Osim što je igrač sedmice na Istoku, najavio je ozbiljno i trku za MVP-a već ove sezone. I srušio je rekord franšize – ima već 147 poena u prve četiri utakmice za svoj tim:

Sjajan je bio i Mirza Teletović. On je u pobjedi svoje ekipe na parketu proveo malo manje od 24 minute, a u tom periodu ubacio je 15 poena kojima je dodao i pet skokova. Teletović je imao šut pet od devet za tri poena.

Na drugoj strani Lamb je imao 18 poena, dok je Dwight Howard postigao 8 poena, ali je uhvatio čak 22 lopte!

Milwaukee je bolje otvorio meč, međutim do kraja prve četvrtine Charlotte je okrenuo rezultat i pre kraja prve dionice imao čak deset poena razlike u svoju korist, da bi do poluvremena domaća ekipa anulirala prednost gostiju te je 54:53 za Charlotte na poluvremenu. Pred kraj treće četvrtine domaći igrači stvorili su prednost od sedam poena razlike koju su do kraja održali i slavili rezultatom 103 – 94.

Miami je na svom terenu sa 104 – 93 pobedio Hawkse. Oba tima igrala su bez svojih prvih zvezda, Miami bez Hassana Whitesidea, dok kod Hawksa nije bilo playa Schrodera. Sa 19 poena i 6 asistencija, Goran Dragiće predvodio svoj tim do druge ovosezonske pobede: