Nestvarna partija Kylea Kuzme!

GettyImages

Za iznenađenje večeri potrudili su se Lakersi. Oni su kao gosti u Houstonu prekinuli seriju domaćeg tima od 13 uzastopnih pobeda, i slavili sa 122 – 116.

Lakersi su bolje otvorili meč, a već su nakon prve četvrtine imali +15, da bi do kraja poluvremena Rocketsi smanjili. No, drugo poluvremen odigrali su čvrsto i na kraju sačuvali prednost za veliko iznenađenje.

Domaćima nije pomogla ni fantastična predstava Jamesa Hardena koji je meč završio sa 51 poenom i 9 asistencija. Chris Paul je osetio prvu gorčinu poraza u ovo sezoni, završio je meč sa 8 poena, po 5 skokova i asistencija. No, morao je ranije van terena zbog povrede noge.

No, tu stižemo do junaka ove priče – rookie igrača u timu domaćih, Kylea Kuzme. On je odigrao fantastičan meč, najbolji u svojoj kratkoj NBA karijeri. Postigao je čak 38 poena, pogodio čak 7 trojki iz 10 pokušaja, uz 7 skokova i 4 asistencije.

Lonzo je dodao 16 poena, uz 9 skokova i 4 asistencije.