Srcedrapajući posljednji poraz

NBA

Posljednja utakmica Ljetne Lige za Hrvatsku i možda i najteži poraz dosada. Oklahoma Thunderi su ponovno pobijedili, ovaj puta košem u posljednjim sekundama. Utakmica je završila 68-69 za momke iz Oklahome, a Hrvatska se ovim porazom oprostila od Ljetne Lige bez pobjede.

Scenarij je bio sličan kao u većini prošlih mečeva. Vrlo dobra igra Hrvatske kroz meč, vodili su gotovo 10 razlike kroz drugu i treću četvrtinu, ali onda opet pad u posljednjoj dionici. Ne toliko kao u ostalim mečevima, zato su i ostali u igri sve do posljednjih sekundi. Nažalost Devon Hall je teškim šutom, polu floaterom preko Šakića ubacio 4 sekunde prije kraja odlučujući koš. Thunderi su prešli u vodstvo, odgovora s druge strane nije bilo i Hrvatska svoj nastup na Ljetnoj Ligi završava sa 0-5.

Oklahoma Thunder – Hrvatska 69:68(18:13, 15:22, 17:16, 17:19)

Double double mašina

Prošlu utakmicu je odmarao, ali sada se Luka vratio i ubilježio je svoj prvi double double za Spurse. U tijesnom porazu od Sunsa 78-79, Luka je ubacio 11 poena, te je tome dodao i 11 skokova uz po 3 asista i ukradene lopte. Dobra allround utakmica za Luku, koji je ovaj puta dobio 21 minutu. Najbolji u redovima Spursa je bio Weatherspool sa 19 ubačaja, dok je Eubanks ubacio 19. Za Sunse rookie Lecque je ubacio 14 poena.

Četvrta utakmica na Ljetnoj Ligi i četvrti poraz Hrvatske. Ovaj puta jači su bili Mavsi, koji su dobili 79-71. Mršić je miksao postave, a držali su se samo u prvoj četvrtini. U drugom periodu ubacili su samo 8 poena, a onda su i Mavsi prelomili meč. Do kraja su samo uspjeli smanjiti razliku. Najbolji  je bio Roko Rogić koji je odigrao vrlo dobar meč. Ubacio je 15 poena uz 6 asista, dok su Marčinković, Vranković i Drežnjak ubacili po 12.

Dallas Mavericks – Hrvatska 79:71 (19:17, 22:8, 20:21, 18:25)

HRVATSKA: Radovčić, Čakarun, Drežnjak 12p, 3s, 3ol, 5il, Marčinković 12p, 3s, Vuković 4p, 3s, Badžim 6, Babić, Ramljak, Vranković 12p, 6s, Rogić 15p, 3s, 6a, 3ol, Šakić 6p, 3a, Marić 4p, 4s, 3il.

Poraz od Grmljavine

Treću utakmicu u sklopu Ljetne Lige, Hrvatska je odigrala protiv Oklahoma Thundera. Držali su se sjajno, čak i vodili većinu meča, no na kraju su ipak potpisali još jedan poraz. Vodili su i preko 10 razlike u trećem periodu, ali ipak na kraju Thunderi dolaze do 84-76 pobjede.

Hrvatska je odigrala svoju najbolju utakmicu dosada. Bili su solidni u napadu, lopta je sjajno išla okolo, a dosta problema su zadali Thunderima u obrani. Kombirali su zonu sa čovjekom, te tako zbunjivali OKC i polako gradili prednost. Nestalo je snage u posljednjoj dionici, OCK ubacuje u brzinu više i nastupa preokret.

Čakarun je bio najbolji strijelac sa 13 poena, dok su Marčinković i Marić svaki ubacili po 12 ubačaja.

Nakon samo nekoliko utakmica možemo vidjeti da su Spursi opet odradili fantastičan posao na draftu. Keldon Johnson je opet odigrao odlično u utakmici protiv Hornetsa, a svoju najbolju utakmicu do sada odigrao je i naš Luka Šamanić. Miles Bridges i ekipa su imali velike probleme s Lukom.

Luka je bio drugi najbolji u redovima Spursa sa 16 poena i 4 skoka u 25 minuta provedenih na terenu, a najbolji je bio ranije spomenuti Johnson sa 19 ubačaja. Spursi su na kraju slavili sa 10 razlike, a kod Hornetsa očekivano najbolji je bio Bridges sa 23 poena.

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je i drugi meč na Letnjoj ligi u Las Vegasu. Ovoga puta uspešniji su bili Brooklyn Netsi, i to 74 – 58.

Presudio je deo igre u kojoj Hrvatska nije mogla da pogodi ništa sa vanjskih pozicija, i tada su Nets napravili dvocifrenu prednost koju su držali do kraja. Antonio Vranković bio je najefikasniji sa 12 poena, Željko Šakić je imao double double – 11 poena uz 11 skokova.

Za Netse su igrala dvojica prvotimaca sa solidnom minutažom prošle sezone, Jarrett Allen i Rodions Kurucs (15 poena), a odlično je odigrao Džanan Musa ubacivši 15 poena.

Hrvatska – Brooklyn Nets 58 : 74 (14:21, 19:16, 15:17, 10:20)

HRVATSKA: Radovčić 4p, 3s, Čakarun 11p, 3a, Drežnjak 5, Marčinković, Vuković, Badžim 7p, 6s, Babić 2p, 7a, Ramljak 2, Vranković 12p, 8s, Rogić 4p, 3s, Šakić 11p, 11s, Marić.

Drežnjak – zalog za budućnost

U svom prvom nastupu na NBA Letnoj ligi u Las Vegasu od Detroit Pistonsi bili su bolji od Hrvatske sa 80-96. Kako je najavljivao selektor Veljko Mršić, sve osim poraza većeg od 20 razlike je uspeh obzirom na sastav i neugiranost hrvatskog tima.

Hrvatska je ostavila na startu svog NBA iskustva sasvim solidan utisak, posebno se on odnosi na neke nove igrače, poput onog najmlađeg, Matea Drežnjaka, koji je u petak odigrao prvu utakmicu za reprezentaciju i ostavio sjajan utisak.

“Pokazao je zašto je ovdje, ima fizičku moć, brze noge, sada je sve na njemu, treba trenirati, potencijal je tu,” rekao je za njega selektor Mršić.

Detroit Pistons – Hrvatska 96: 80 (20:19, 22:27, 25:15, 29:19)

HRVATSKA: Radovčić 7, Čakarun 8p, 7s, Drežnjak 5p, 3a, Marčinković 5, Vuković 8, Badžim 9, Babić 10p, 4a, Ramljak, Vranković 3, Rogić 3p, 5a, Šakić 17p, 5s, Marić 5.