Top 5: Učinak naših igrača za 23, 25. i 26. 12. 2016.

Nikola Jokić

Dvadesetjednogodišnji Jokić još jednom je bio igrač odluke Denver Nagetsa u pobedi nad Klipersima u Los Anđelesu – 106:102. Za 32 minuta imao je 24 poena (9/13 za dva, 2/3 za tri), 10 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte. Iako opterećen faulovima u zadnjoj deonici, odigrao je ključnu ulogu u preokretu. Na 6 minuta do kraja pri vođstvu Clippersa od 95 – 89, Jokić prvo hvata loptu u odbrani pa postiže poene, da bi 3:22 minute do kraja postigao efektan pogodak od table uz faul za izjednačenje 95 – 95, Jokić ponovo dobro skače i odnosi loptu ispred Jordana, i u ključnom napadu postiže trojku za preokret. U 2 i po ključne minute videli smo Jokićevih 8 poena, 2 skoka i 1 ukradenu loptu.

Bojan Bogdanović

I hrvatski as u dresu Netsa bio je ključni igrač svog tima u velikom preokretu za pobedu svog tima. Iako je Babo nakon 29 utakmica koje je započeo kao starter, protiv Hornetsa krenuo s klupe, bio je najbolji strelac tima, i asistent za odlučujući pogodak na samom kraju meča. Ključni momenat dogodio se tri sekunde pre kraja kad je rezervni play Rany Foye primio Bogdanovićevo dodavanje iz auta i preko Kembe Walkera zabio trojku (svoje jedine poene) za pobedu. Bogdanović je postigao 26 poena (šut 7/11, trojke 4/7, slobodna bacanja 8/9) a za 27 minuta imao je 4 skoka i 2 asistencije.

Nikola Mirotić

Odlični Wade (21 p) i Nikola Mirotić (20 p, 7 sk) vodili su Bullse do važnog trijumfa nad Pacersima. Ova dva igrača pogodila su ključne poene u poslednjih 20 sekundi kojima su doneli trijumf za svoj tim.

Goran Dragić

U porazu od Pelicansa, Dragić je bio jedini raspložen za igru u svom timu – za 33 minuta, imao je 23 p, 5 as. 4 sk, uz dobar (17-10) šut iz igre. Ovo je bila njegova 600-ta utakmica karijere, i započeo je odlično postigavši 13 od timskih 23 poena u prvoj četvrtini. Navijače Heata raduje kontinuitet dobrih Dragićevih igara nakon povratka na teren od povrede – na poslednjih 15 utakmica njegov prosek je odličan sa 22.3 poena, 7.3 asistencije i 4.1 skoka, i 42.9 % za tri poena.

Dragan Bender

U teškom porazu Sunsa u Houstonu, Dragan Bender je dobio i na sjajni način iskoristio svoju priliku. Četvrti pick drafta za 27 minuta igre zabeležio je prvi double-double s 11 poena (šut 5/11, za tri 1/4) i 13 skokova uz 2 asistencije, 3 ukradene lopte i 2 blokade.