Sjajno veče za naše, Jokić i Bogdanović junaci, Benderova partija karijere

Sports Illustrated

Velika pobeda Denvera u LA nad Clippersima, 106 – 102, izborena je u veoma neizvesnoj četvrtoj deonici koju su gosti prelomili u svoju korist. Treba reći da su Clippersi u ovom meču igrali bez udarnih igli – Chrisa Paula i Blake Griffina. Nuggetsi su furioznom igrom u drugoj četvrtini na poluvreme otišli sa +17, ali se Clippersi nakon treće četvrtine vraćaju u igru. Nikola Jokić, iako je u zadnjoj deonici bio opterećen faulovima, odigrao je ključnu ulogu u preokretu. Na 6 minuta do kraja pri vođstvu Clippersa od 95 – 89, Jokić prvo hvata loptu u odbrani pa postiže poene, da bi 3:22 minute do kraja postigao efektan pogodak od table uz faul za izjednačenje 95 – 95, Jokić ponovo dobro skače i odnosi loptu ispred Jordana, i u ključnom napadu postiže trojku za preokret. U 2 i po ključne minute videli smo Jokićevih 8 poena, 2 skoka i 1 ukradenu loptu. Naš as je meč završio sa 24 poena (najefikasniji u timu), 10 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte, uz visok procenat šuta (16 – 11 iz igre). Pratili su ga Gallinari (23 p, 11 sk) i Burton (23 p, 8 sk, 6 as). Kod Clippersa najefikasniji sa 24 poena.

Kaznena ekspedicija iz Houstona ovoga pute preslišala je Phoenix, 131 – 115. James Harden je predvodio Rocketse sa 32 poena i 12 asistencija. Ovo je utakmica u kojoj je blistao Dragan Bender i po prvi put ove sezone pokazao svoj puni potencijal – za 26 minuta 11 poena, čak 13 skokova, 2 asistencije, 3 ukradene i 2 blokade!

Netsi su u napetom meču dobiti Hornetse, 120 – 118, trojkom Randy Foyea na 2 sekunde do kraja, na asistenciju Bogdanovića. Sjajnu partiju pružio je Bojan Bogdanović (26 poena, 7-4 trojke, uz 4 skoka i 2 asistencije), koji prvi put nakon dužeg vremena nije bio starter, a podršku je imao u Killpatricku (23 poena) i Lopezu (21 poen). Nicolas Batum (24 p) bio je najefikasniji kod gostiju.

Wolvsi su konačno dobili – pala je Atlanta koja je u padu forme, za konačnih 104 – 90. Fantastična mlada trojka – KA Towns (22 p, 11 sk), Lavine (21 p) i Wiggins (21 p), vodili su Vukove do pobede. Naš Nemanja Bjelica bio je solidan, igrao je 25 minuta, dovoljno za 8 poena, 5 sk, 3 as, 2 ukradene lopte. Kod Atlante vratio se Dwight Howard, i bio odličan sa 20 poena, 12 skokova.

Magic je bio bolji od Grizzliesa, 112 – 102. Predvodio ih je Gordon sa 30 poena, dok je Nikola Vučević za 27 minuta imao 13 poena, 9 skokova. Mario Hezonja dobio je 4 minute (1 sk) a Damjan Rudež 2 minute za igru. Na drugoj strani Conley je bio najefikasniji sa 17 poena.

Odlični Wade (21 p) i Nikola Mirotić (20 p, 7 sk) vodili su Bullse do važnog trijumfa nad Pacersima. Ova dva igrača pogodila su ključne poene u poslednjih 20 sekundi kojima su doneli trijumf za svoj tim.

Cavsi su igrali bez Lebron Jamesa, i tako oslabljeni pali su u Detroitu, 106 – 90. Velika borba sa Warriorsima ostavila je traga i Kralj je trebao odmor. Tobias Harris (21 poen) i Andre Drummond (11 p, 17 sk) predvodili su domaće. Kod prvaka istakli su se Irving (18 p, 8 as) i Love (17 p, 14 sk).

Na krilima Portera Jr. (32 poena, 13 sk) i Johna Walla (18 p, 16 asist) Wizzardsi su trijumfovali nad Bucskima, 107 – 102. Kod gostiju je standardno dobar bio Giannis (22 p, 12 sk, 7 as). Mirza Teletović nije igrao na ovom meču.

Kingsi su u seriji, i nakon pobede nad Philom (102 – 100), sada imaju tri trijumfa zaredom, i 6-4 u zadnjih 10 mečeva. Trojkom Cousinsa 20 sekundi pred kraj Kingsi preuzimaju vođstvo i do kraja ga, u napetoj završnici, uspevaju sačuvati. Cousins je sa 30 poena, 7 skokova i 5 asistencija bio najbolji kod domaćih, dok je na drugoj strani prednjačio Joel Embiid sa 25 poena i 8 skokova. Dario Šarić za 26 minuta, 12 poena, 9 skokova.