“Da je bilo drugačije, Joel bi pisao s***a po Twitteru”

Veliki preokret priredili su aktuelni prvaci u Philadelphiji. Iako ih je domaćin demolirao u prvom poluvremenu, i vodio sa 74 – 52, no to nije bilo dovoljno. ‘Ratnici’ su pojačali gas u trećoj deonici koju su dobili sa čak 47 – 15 i tako okrenuli meč. A u poslednju četvrtinu ušli sa +10, što se ispostavilo kao dovoljna razlika.

U poslednjih 12 minuta ekipa Stiva Kerra održavala je razliku, koja je u jednom trenutku iznosila i maksimalnih plus 18. 76ersi su uspeli samo da ublaže poraz.

Najefikasniji u redovima Golden Statea bio je Curry 35 poena, 27 je ubacio Kevin Durant, a 17 Thompson. Kod Phile su sjajni bili Simmons sa 23 poena i 12 asistencija i Dario Šarić sa 13 poena i 10 skokova. Embiid je završio sa 21 a JJ Redick 21 poenom.

Zanimljiv epilog je iamo ovaj meč kada je Durant objasnio zašto su morali dobiti meč: