Top 5: Učinak naših za 4. i 5. 12. 2018.

1.Nikola Vučević (Magic)

Nikola Vučević je nastavio pružati kontinuirano dobre partije. U pobedi svog tima nad Heatom učestovao je sa 19 poena, 10 skokova i 3 asistencije, uz 50 % šuta iz igre, a ovom utakmicom upisao se na 9. mesto večne liste najboljih asistenata franšize. Protiv Nuggetsa je njegov tim poražen, no Vuč je završio sa 24 poena, 15 skokova i 4 asistencije uz 58 % šuta iz igre:

2.Luka Dončić (Mavs)

Dallas je definitivno hit, preksinoć su pali i Blazersi a do novog trijumfa (111 – 102) svoj tim je vodio Luka Dončić sa 21 poenom i 9 skokova. Dan kasnije Dončić je u porazu svog tima bio nešto skromniji – 8 poena, 6 asistencija i 4 skoka:

3.Nikola Jokić (Nuggets)

Košarkaši Denver Nuggetsa pobedili su na gostovanju Orlando Magic rezultatom 124 – 118, a do trijumfa ih je vodio Nikola Jokić kojeg su dva skoka su ga delila o trećeg tripl-dabla u sezoni. Završio je sa 12 poena, 13 asistencija i 8 skokova uz nešto slabiji procenat šuta (38.5 %):

4.Boban Marjanović (Clippers)

Kad god dobije šansu, srpski centar Boban Marjanović odigra sjajno. U porazu od Memphisa je na terenu proveo samo trinaest minuta, ali je dao neverovatnih 19 poena (4/5 iz igre, 11/12 bacanja), uz osam skokova, jednom asistencijom i ukradenom loptom. Dok je Marjanović bio na terenu Clippersi su bili +8:

5.Bogdan Bogdanović (Kings)

U gostujućoj pobedi nad Sunsima, Bogdan je sa klupe imao je dobar učinak, pošto je za samo dvadeset minuta na terenu postigao 14 poena i uz to imao pet skokova, jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu, dok je iz igre šutirao 5 od 9, a trojke 2 od 5: