Rekordno čerupanje ‘Pelikana’

Nuggetsi su stigli do 9. pobede u sezoni, i to na kakav način! U direktnom duealu sa rivalima za plasman u play off razbili su ekipu iz New Orleansa sa 146 – 114. Sjajna, razigrana i efikasna utakmica, u kojoj su po efikasnosti nadmašili jučerašnji učinak Hardenovog Houstona.

Protiv šuta od 63 % i čak 37 asistencija ni mnogo jači timovi od Pelicansa ne bi imali šanse.

Nuggetsi su sjajno otvorili meč a na startu su imali i 27 poena prednosti. Iako su momci iz New Orleansa stigli na ‘samo’ minus osam, u drugom poluvremenu nastavlja se rešetanje, a Denver postiže čak 82 poena u drugoj deonici.

Murray je još jednom potvrdio formu sa 31 poenom, Millsap je dodao 20 poena, uz 6 skokova i 7 asistencija, Harris je dodao 22 poena. Nikola Jokić je sjajno odigrao timski a njegov učinak je bio 13 poena, 11 skokova i 6 asistencija za 27 minuta.

Jedan od razloga za katastrofu New Orleansa i je i dobra odbrana na njihovim ključnim igračima – Davis je zaustavljen na 17, a Cousins na 14 poena.