Momenat koji je odlučio finalnu seriju!

screenshot

Klay Thompson je doživeo neugodnu povredu kolena pred kraj treće četvrtine šeste finalne utakmice. No ‘čelični’ Klay nad kojim je bio sviran faul je, i pored vidne povrede, došao nazad na teren da ‘odradi’ slobodna bacanja.

Veliki aplauz zaradio je ovaj majstor košarke koji je u toj četvrtini dao 10 poena za GSW i vodio je svoj tim do rezultatskog preokreta:

Nakon što je dao oba slobodna i doveo svoj tim na +5 (bilo je 85-80), bilo je jasno da će njegovim odlaskom iz igre GSW izgubiti mnogo. I zaista je to bio ključan momenat šestog meča, a nastavak crnog niza povreda za šampione koji im je, možda i više nego sami Raptorsi, bio najveći protivnik.

Klay koji je bio u ofanzivnom naletu falio je kako u napadu, tako i u odbrani. I njegovo se odsustvo nije moglo nadomestiti.