Novi ljubimac Gardena

Prva pripremna utakmica Kelta je odlučena u posljednjim sekundama. Mirnim izvođenjem bacanja Kelti su došli do prve pobjede u pripremnom razdoblju protiv Hornetsa. Na kraju je bilo 106-107 za Kelte, no posljednji poeni Hornetsa su samo ublažili rezultat. Grant Williams i Tremont Waters su bili sigurni sa linije bacanja.

Dvojac bekova, Kemba Walker i Terry Rozier odmah su na početku sezone igrali protiv svojih bivših ekipa. Niti jedan se nije naigrao, po 20-ak minuta za obojicu, a nešto bolji učinak je imao Kemba. On je ubacio 12 poena, naspram Rozierovih 9. Najbolji u redovima Hornetsa je bio rookie Washington, koji je koncem prvog dijela poveza 8 poena zaredom, a završio je meč sa 16 na svoj kontu uz sjajnih 6/7 iz igre. Tatum je kod Bostona ubacio 20, a u ljubimca navijača se prometnuo najvišlji igrač Lige Tacko Fall. Prilikom prvog ulaska na parket nagrađen je velikim pljeskom i ovacijama, a u 8 minuta igre pružio je solidnu partiju. Ubacio je 5 poena, uhvatio 3 skoka te imao 2 blokade.