Kada su crno-beli izašli na megan Carmely, Stoudemireu i – Goranu Dragiću

Youtube / screenshot

Pre 13 godina, tačnije na jesen 2009., tada silni Partizan predvođen Duškom Vujoševićem, gostovao je u SAD-u gde je odmerio snage sa nekoliko NBA ligaša.

Nakon dve uvodne pobede protiv univerzitetske All star ekipe Srednjeg zapada, Partizanu je neugodni poraz naneo Denver (102 – 70) predvođen Carmelom Anthonyjem (17 poena).  Mnogo bolju igru crno-beli pokazali su protiv Sunsa (od kojih su izgubili sa 80 – 101). Posebno su dobri u tom meču bili u poslednjoj četvrtini koju su dobili sa 22 – 20. Partizan je puno bolje, i sa mnogo manje straha ušao u ovaj meč, i već u prvoj čevrtini pokazao da će biti tvrd orah.

Aleks Marić, Jan Veseli, Dušan Kecman, Aleksandar Rašić, gorostasni Vranješ, pokazali su svoje šampionsko lice. No, ipak je Phoenix na pogon Stoudemirea, Gorana Dragića, Richardsona, bio prevelik zalogaj.

Dule Vujošević bio je generalno zadovoljan ovim probama:

Mislim da smo odigrali bolje nego u prvom meču. Prva četvrtina je bila sasvim dobra, oni su jednom trojkom preokrenuli da dobiju tu deonicu. Drugu četvrtinu nismo odigrali dobro, pogotovu poslednja dva minuta kada smo napravili minus deset. Jedan tajm-aut je bio na 11, završilo se na 21. Ta četvrtina je bila loša, dok su ostale bili prilično korektne. Mislim da sudije nisu dozvolile igru, pogotovu Mariću, koji u prvom poluveremenu od prva četiri faula sigurno nije zaslužio tri, pa sam ja morao nakon pet i po minuta igre da ga čuvam. To je nama bio popriličan hendikep u igri. Nisam zadovoljan brojem izgubljenih lopti, pogotovu od određenih igrača koji ne bi smeli da gube loptu bez nekog rezona, i gde je rizik od toga veći nego dobit da taj pas i prođe“, rekao je tadašnji trener crno-belih.

Phoenix Suns – Partizan Beograd 101 – 80 (20 – 19, 35 – 15, 36 – 24, 20 – 22)

Suns: Hil 10p, Stodemajer 12p 5s, Fraj 10, Ričardson 15p, Dragić 16p, Dadli 14p, Barbosa 8p, Amundson 8p, Dikau, Klark 8p, Taker 4p, Pauel 4p, Grifin 2p.

Partizan: Veseli 16p 5s, Rakočević, Marić 14p 6s, Kecman 9p 7s, Rašić 12p 5as, Đekić 2p, Vraneš 2p 5s, Božić 2p, Milošević 9p, Sinovec 2p, Mitrović 4p, Lešić 4p, Lučić 2p, Bešović 2p.