No Durantula, no problem

NBC sports

Warriorsi su i bez svog najboljeg igrača, Kevina Duranta, razbili Minnesotu u derbiju Zapada, bilo je 125 – 101. Nakon egal poluvremena, kada je bilo 51 – 50, i kada su se GSW mučili u napadu uz 13 izgubljenih lopti, došla je i ključna treća četvrtina u kojoj je domaćin postigao čak 44 poen, i tako rešio meč.

Klay Thompson predvodio je pobednike sa 28 poena, 5 skokova i 3 asistencije, Curry je dodao 23 poena, uz po 8 skokova i asistencija, a sjajni su bili rezervisti Casspi (13 p), Young (12 pn), Igoudala (11 p) i West (10 p).

Najbolji kod Minnesote bio je Towns sa dabl-dabl učinkom 16 poena i 12 skokova, dok je solidan bio i Wiggins koji je postigao 17 poena uz šestu uhvaćenih lopti. Nemanja Bjelica se nije naigrao. Na terenu je proveo svega 14 minuta, i za to vreme ostvario je učinak od tri poena (1/4), jednog skoka, asistencije i ukradene lopte.